پرسنل کارآمد برای رستوران

یکی از مهم ترین درس هایی که در طول این سالها در رستوران ها آموخته ام این است که همه افراد فقط برای پول کار نمی کنند. پول یک عامل مهم است اما افراد بدنبال چیزهایی فراتر از آن نیز هستند.

 

شما چگونه می خواهید موارد فراتر از پول را فراهم کنید؟

سالها پیش، فرد لنگلی این موضوع را به بهترین شکل ممکن بیان کرد”شما باید برای چه چیزهایی تلاش کنید تا بهترین ها را جذب گروهتان کنید و آنها را نگه دارید”.  او میگوید که شما باید کافرمایی مطلوب باشید. این جمله به چه معناست؟
بدون توضیح کامل آنچه در پس تئوری روانشناس کلینیکی، “فردریک هرزبرگ” یعنی “تئوری انگیزش و بهداشت هرزبرگ” وجود دارد؛  ما به عوامل کلیدی غیر مادی می پردازیم که تا حدی باعث ایجاد انگیزه در افراد و ایجاد سخت کوشی در آنان می شود :

 

 نظارت

مطمئن شوید که شما صاحب تیم مدیریتی هستید که کارکنان را برای موفق شدن آموزش می دهد، از اینکه چه چیزی یک پرسنل را منحصر بفرد می کند آگاه باشد و بتواند آنها را ترغیب کند تا بهترین عملکرد را از آنها بگیرد.

 حقوق عادلانه

اگر چه شما نباید در راس هرم پرداخت حقوق به کارکنان در بازار باشید اما قطعاً نباید در کف آن هرم نیز باشید.

 شرایط کاری مناسب

از اینکه رستوران شما تمیز است و تمام ابزارهای مورد نیاز پرسنل برای انجام درست وظایفشان را دارد، مطمئن شوید. بعلاوه ایمنی در کار را در الویت قرار دهید.

 روابط بین کارکنان

به هر قیمتی که شده از داشتن تیم مدیریتی که باور دارد مردم دارای شعور نمی باشند و با آنها بدرفتاری می کنند، خودداری کنید. بخاطر داشته باشید که این کسب و کار مرتبط با مردم است و تمام آن با طرز برخورد با مشتریان داخلی شما شروع می شود.

شناسایی

بدنبال افرادی باشید که در رستوران شما کارها را بدرستی انجام میدهند و وقتی که آنها را می بینید، تشویقشان کنید. پیدا کردن کسانی که کار خود را اشتباه انجام می دهند، آسان است. وقتی که شما بر روی چیزهای مثبت تمرکز می کنید، محیط کاری سازنده ای را خلق می کنید که در آن افراد دوست دارند به راضی نگه داشتن شما ادامه دهند تا اینکه منتظر باشند سرزنش شوند.

مسئولیت پذیری

بعضی اوقات شما دارای پرسنلی هستید که سال هاست با شما هستند، کسانی که نمی خواهند هیچ وقت قسمتی از تیم مدیریتی باشند. با این وجود، می خواهند که کار بیشتری انجام دهند. بدنبال آموزش دادن آنها و مامور کردن این افراد برای انجام وظایفی باشید که شرکت را به شرایط بهتری رهنمون می کند. به آنها اجازه دهید تا دارایی باارزش تر در تیم شما قلمداد شوند. این کار به آنها انگیزه می دهد تا کار بیشتری انجام دهند.

موفقیت

با وجود مسئولیت پذیری، معمولاً نتایج قابل اندازه گیری هستند. وقتی که تیم شما مشاهده می کند که آنچه که انجام می دهد، دارای تاثیری مثبت بر روی کسب و کار است، یک حس واقعی از کسب موفقیت را در خود احساس خواهد کرد. و این باعث می شود که بدنبال کسب موفقیت بیشتری باشد.

پیشرفت

بیاد داشته باشید که پول تنها چیزی نیست که افراد بخاطر آن به تیم مدیریت شما می پیوندند. خیلی ها می خواهند بدانند که یک مسیر روشن برای بهبود شغلی و پیشرفت در شرکت شما وجود دارد. حالا این پیشرفت می تواند بالا رفتن از نردبان مدیریت باشد یا ترقی بیشتر حقوق و یا حتی بدست آوردن مهارت های بیشتر که باعث بهبود ارزش شغلی آنها می شود. بهرحال باید مسیری روشن برای پیشرفت در شرکت شما برای افراد وجود داشته باشد. افراد باید بدانند که این مسیر بر اساس انجام درست و خوب کارها بنا شده است و نه بر اساس اینکه برای چه کسی خودشیرینی کند.

توجه یکسان به پست های رستوران

بخاطر دارم که اولین کار من در رستوران شستن ظروف بود، و من از آن متنفر بودم. احساس می کردم که هیچ کس از من قدردانی نمی کند و من بعنوان یک نوجوان آنقدر عاقل نبودم که بدنبال سخت تر کار کردن باشم. با ترقی کردن در زندگی کاری، این مسئله را در هنگام مدیریت پرسنل، همیشه در ذهنم نگاه داشتم. شما باید مطمئن شوید که در رستوران شما همه کارها بدون توجه به رده سازمانی آنها، باارزش هستند.

استخدام پرسنل ماهر در هر کسب و کاری، پرهزینه و فرساینده می باشد. با استقرار یک سیستم کارآمد و آموزش کار را با پرسنلی آغاز می کنید که کارشان را می دانند و از انتظارات شما با خبر هستند. اما برای نگه داری آنها در بلند مدت، باید تبدیل به کارفرمای مطلوب بشوید. اگر بتوانید اکثر عوامل بالا را اجرایی کنید، شما هم یکی از آنها خواهید بود.

 

ضمناً شما عزیزان در صورت علاقه مندی میتوانید از طریق همین سایت پروژه های انجام شده متعدد در زمینه های مختلف از جمله راه اندازی رستوران ، فست فود ، کافی شاپ و فودکورت توسط تیم مجرب و حرفه ای شرکت ری تحت نظارت استاد بین المللی آشپزی و هتلداری جناب آقای دکتر مرتضی عارف حکیمی را مطالعه بفرمائید.

اشتراک گذاری متن فوق در تلگرام

منبع : Restaurant Expert

درباره motevalli

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
error: اجازه کپی کردن ندارید!! متأسفم